ניתוח קצב עבור עבודות בנייה בלוק AAC, שלום חבר'ה במאמר זה אנו יודעים על ניתוח קצב בנייה בלוק AAC, שיעור עבודה עבור בנייה בלוק AAC ושיעור בנייה בלוק AAC למ'ר. כיום בענף הבנייה השימוש ב-AAC Block מחליף את הלבנים האדומות המסורתיות. וגם אנחנו יודעים על תעריף להצטיינות עבור בנייה בלוק AAC & תעריף למ'ר עבור בנייה בלוק AAC.
הצורה המלאה של בלוק AAC היא בטון מאוורר (AAC) , הוא ידוע גם בשם Autoclaved Cellular Concrete (ACC) ובטון קל משקל אוטוקלאב (ALC) . זהו חומר בנייה שהומצא באמצע שנות ה-20 ומספק בו זמנית מבנה אטום לרעש, בידוד ועמידות בפני אש ועובש.
ניתוח קצב עבור בנייה בלוק AAC כולל תעריף בהצטיינות עבור בנייה בלוק AAC ושיעור למ'ר עבור בנייה בלוק AAC. עלות התקנת בלוק AAC, חיובי מייסון ועוזר ועלות מלט טיט וחול.
בלוק ACC הוא בטון סודה אוטוקלאב. זה קל משקל , חומר בניין בטון קצף טרומי המתאים לייצור יחידת בנייה בטון (CMU) כמו בלוקים. הוא מורכב מחול קוורץ, גבס מבורך, סיד, מלט, מים ואבקת אלומיניום.
◆ צפו בסרטון הזה: AAC BLOCK
בטון מוגז אוטוקלאב הוא חומר בנייה ירוק ידידותי לסביבה ומאושר שהוא קל משקל, נושא עומס ובעל בידוד גבוה.
ניתוח תעריף עבור בנייה בלוק AAC כולל את הדברים הבאים: - תעריף בהצטיינות עבור בנייה בלוק AAC ושיעור למ'ר עבור בנייה בלוק AAC, לשם כך עלינו לחשב את הדברים הבאים: -
● 1) תעריף ועלות של בלוק AAC בהצטיינות או מ'ר
● 2) תעריף ועלות של טיט חול מלט
● 3) שיעור עבודה ועלות עבור בנייה בלוקים של AAC
● 1) עלות ותעריף בהצטיינות עבור בנייה בלוק AAC:- כפי שאנו יודעים, ישנם גדלים שונים של בלוק AAC זמינים בשוק באיכות מותג שונה
מימד של בלוק AAC נמדד במטר מעוקב (m3) = אורך × גובה × רוחב. הממדים של בלוק AAC משתנים, אך הגודל הנפוץ ביותר הוא 600 מ'מ × 200 מ'מ × 75 מ'מ, 600 מ'מ × 200 מ'מ × 100 מ'מ, 600 מ'מ × 200 מ'מ × 125 מ'מ, 600 מ'מ × 200 מ'מ × 150 מ'מ, 600 מ'מ × 0 מ'מ × 0 מ'מ, 600 מ'מ × 0 מ'מ, 600 מ'מ × 0 מ'מ. 200 מ'מ × 225 מ'מ, 600 מ'מ × 200 מ'מ × 250 מ'מ.
◆ קרא עוד :- כיצד לחשב מספר בלוק AAC למ'ק
מחיר השוק של AAC Block נע בין 3000 ל-4000 INR למ'ק. גם התעריף שלהם נקבע לפי מספר החתיכות.
נניח שיש לנו 1 מ'מ של בלוק AAC בגודל 600 מ'מ × 200 מ'מ × 200 מ'מ והתעריף שלהם הוא INR 90 לחתיכה ובבנייה בלוק AAC קחו בחשבון שעובי טיט המלט הוא 10 מ'מ, ואז הגודל של בלוק AAC עם טיט = 610 מ'מ × 210 מ'מ × 210 מ'מ.
כעת חשב את מספר בלוק AAC בבנייה של 1m3, נפח של בלוק AAC עם טיט = 0.61m × 0.21m × 0.21m = 0.0269m3, יש לנו נפח כולל של בנייה בלוק AAC = 1m3 ואז אין בלוק AAC ב-1m3 = 1/0.0269 = 37.175, ושקול 5% בזבוז = 5% מ-37.175 = 1.858, הוסף את זה גם 37.175 + 1.858 = 39, כך ש-39 מספר של בלוק AAC בגודל 600 מ'מ × 200 מ'מ × 200 מ'מ נדרש בבנייה של 1 מ'ר.
תעריף של בלוק AAC = INR 90 לכל חתיכה, ואז עלות של 39 AAC בלוק = 90×39 = INR 3510.
◆ קרא עוד: יתרונות וחיסרון של בלוק ACC
● 2) כמות מלט וחול בטיט בעובי 10 מ'מ (1:4):- חישוב תעריף מרגמה ועלות עבור בנייה של 1 מ'ר AAC בלוק, בהנחה שיחס המלט והחול הוא 1:4 כאשר חלק אחד הוא מלט ו-4 חלקים הם חול ועובי טיט מלט נחשב ל-10 מ'מ.
למעשה 37 בלוקים AAC משמשים בעבודות בנייה בגודל 1 מ'ר, חישוב נפח של טיט חול צמנט, ראשית עלינו לחשב נפח של 37 בלוק AAC = 37 × 0.6 × 0.2 × 0.2 = 0.888 מ'ק, כעת
נפח טיט מלט = נפח כולל _ נפח של כל הבלוק
נפח טיט = 1m3 _ 0.888m3 = 0.112m3, בהתחשב ב-5% בזבוז = 5% מ-0.112m3 = 0.0056 m3, כעת הוסף 0.112 + 0.0056 = 0.1176 m3, זהו נפח טיט רטוב של מלט.
עלינו להמיר נפח רטוב של טיט צמנט לנפח יבש, נכפיל 1.33 בנפח רטוב, כך שנפח יבש = 0.1176 × 1.33 = 0.1564m3.
אז יש לנו מרכיב יבש של מלט ונפח חול הוא 0.1564 מ'ק שבו חלק אחד הוא מלט ו-4 חלקים הם חול. אז פרופורציה כוללת = 1+4 = 5, צפיפות המלט = 1440 ק'ג/מ'ק ו-1 מ'ר = 35.3147 cft.
◆ קרא עוד:- AAC BLOCK לעומת לבנה אדומה
כמות המלט בק'ג = 1/5 × 0.1564 מ'ר × 1440 ק'ג/מ'ק = 45 ק'ג, מספר שקית מלט = 45/50 = 0.90, אם שיעור המלט = 400 רופי לשקית, אז עלות המלט = 400 × 0.9 = 360 רופי
כמות חול ב-cft = 4/5 × 0.1564 × 35.3147 = 4.419 cft, אם שיעור השוק של חול = INR 60 לכל cft, אז עלות החול = 60 × 4.419 = INR 265.
● 3) שיעור העבודה עבור בנייה בלוק AAC :- להשלמת העבודה של 1m3 של בנייה בלוק AAC ב-8 שעות יש צורך בנאי אחד ו-2 עוזרים, אם חיוב הבונים הוא = INR 800 ו- Helper הוא = INR 500, אז שיעור העבודה והעלות הכוללת עבור 1m3 של בנייה בלוק AAC = 800 +( 2 × 500) = INR 1800.
כעת ניתוח כולל של עלות ותעריף בהצטיינות עבור בנייה בלוק AAC
● עלות בלוק AAC = INR 3510
● עלות המלט = 360 רופי הודי
● עלות החול = 265 רופי הודי
● תשלום של בנאים ומסייעים = 1800 רופי הודי
● תעריף בהצטיינות עבור בנייה בלוק AAC = INR 5935.
● תשובה:- התעריף להצטיינות עבור בנייה בלוק AAC הוא 5935 רופי הודי.
כעת מחשבים את העלות של בנייה בלוק AAC למ'ר, כפי שאנו יודעים רוחב הקיר בלוק הוא 200 מ'מ = 0.2 מ' ונפח קיר הבלוקים = 1 מ'ר, ואז שטח קיר הבלוקים במ'ר = 1/0.2 = 5 מ'ר, עלות כוללת של 5 מ'ר של עבודות בנייה בלוק AAC = INR 5935, ואז עלות של AAC Block בנייה למ'ר = 5935/5 = INR 1187.
● תשובה:- התעריף למ'ר עבור בנייה בלוק AAC הוא 1187 רופי הודי.
◆ אתה יכול לעקוב אחרי פייסבוק והירשם כמנוי שלנו יוטיוב עָרוּץ
כדאי גם לבקר:-
2) חישוב כמות בטון עבור גרם מדרגות והנוסחה שלו